Halı

Temeli 1970’li yıllarda atılan Erdemoğlu Holding, isabetli yatırımları ve izlediği insan kaynakları politikaları ile makine halısı sektöründe dünya lideri konumuna gelmiştir. 

Erdemoğlu Holding halı üretiminin büyük kısmını Gaziantep'te, 1 milyon 100 bin m² arazi üzerinde kurulu 425 bin m² kapalı alanı bulunan fabrikasında yapmaktadır. Yıllık halı üretimini ortalama 27 milyon m² olarak gerçekleştirmektedir. Ayrıca 2009 yılı itibariyle de Rusya'nın Rostov şehrinde, 200 bin m² açık, 45 bin m² kapalı alanda, yıllık 7 milyon m² makine halısı üretimi yapan fabrikasını faaliyete geçirmiştir. 

Halı ihracatındaki liderliğini yıllardır devam ettiren holding, 5 kıtada 78 ülkede temsil edilen bir markaya dönüşmüştür. Uzun yıllardır olduğu gibi 2014  yılında da halı sektöründe ihracat şampiyonu olmuştur. Merinos ayrıca, “10 yılda 10 dünya markası yaratmak” vizyonu ile hayata geçirilen, devlet destekli uluslar arası markalaşma programı olan TURQUALİTY sertifikasını halı sektöründe alan ilk ve tek firmadır. 

Ülke istihdamına ve kalkınmasına destek olacak yatırımlar yapan holding, İSO'nun açıkladığı '2014 yılı Türkiye'nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu' listesinde 152. sırada MERİNOS markasıyla, 308. sırada DİNARSU markasıyla yer almıştır. 

Bünyesinde MERİNOS, DİNARSU, PADİŞAH, EFSANE, İMPARATOR ve BOĞAZİÇİ halı markaları bulunan Holding, bir dünya markası olup her geçen gün makine halısı sektöründeki dünya liderliğini sağlam adımlarla pekiştirmektedir. 

Kasım 2005'te Erdemoğlu Holding bünyesine katılan Dinarsu markası ile duvardan duvara, tufting  ve çim halı üretimi ile faaliyetine devam eden Erdemoğlu Holding, yaptığı yatırımlarla bu sektörde de büyümeye devam etmektedir. 2005 yılında, yıllık 10 milyon m² üretim yapan Dinarsu, holding bünyesine katılmasıyla birlikte, 2013 yılında bu kapasitesini 35 milyon m²'ye çıkarmıştır. Günümüzde 323 bin m² açık, 155 bin m² kapalı alanda kurulu tesisinde; yılda 35 milyon m² halı üretimi, 24 milyon m² Chromojet baskı üretimi yapmaktadır. Metrekarede 9 milyon piksel baskı yapabilen dünyadaki ilk makinenin sahibi, dünyada üretilen tüm tufting halılarını üretebilecek teknolojiye sahip, iç pazarda sektörün lideri olan dev bir kuruluş olmuştur.

Ayrıca Türkiye'de CЄ sertifikasına sahip ilk  tufting halı üreticisi olan Dinarsu T.A.Ş., 76 dpi çözünürlükte (sonsuz renk seçeneği), fotoğraf görselliğinde üretim yapabilen dünyadaki ilk  üreticidir. 

Erdemoğlu Holding, bünyesindeki tüm markaları ile iç ve dış piyasada satışı dengeli olarak örgütleyen, geniş müşteri tabanı ile her gelir grubuna hizmet veren, halı sektöründe teknolojik gelişmelerini yakından takip eden ve ilk uygulayan firmadır.