Basın Odası

07.06.2014

Erdemoğlu Holding’e İhracat Şampiyonu Ödülü

Türkiye İhracatçılar Meclisi 21'inci Olağan Genel Kurulu ve 2013 İhracat Şampiyonları Ödül Töreni, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile çok sayıda bakanın katılımıyla gerçekleştirildi. Kurulda 2013 yılı performans sıralamasında ilk 11’de yer alan ihracatçı firmalara ve 26 farklı sektörde en çok ihracat yapan 3’er firmaya ödül verildi.

2013 yılında gerçekleştirdiği ihracat ile “Erdemoğlu Dış Ticaret” halı sektöründe birinci olarak ödül almaya hak kazandı. Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, ihracat şampiyonluğu ödülünü Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın elinden aldı.


Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu “Grup olarak 5 kıtada 78 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Lokomotif markamız olan Merinos ile bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bu ödül doğru yolda olduğumuzu gösteriyor.” Dedi. Erdemoğlu Holding, 2011 yılından beri Merinos markası ile devlet destekli tek markalaşma programı olan Turquality sertifikasına sahip.